![_edited.jpg](https://static.wixstatic.com/media/7718db_16fd80285c6840fe98f08c11a730e7ed~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/7718db_16fd80285c6840fe98f08c11a730e7ed~mv2.jpg)
Bal KuÅŸu Çocuk Atölyesi
![](https://static.wixstatic.com/media/7718db_2d824b07152b4e09aa4374db059160a4~mv2.png/v1/fill/w_91,h_97,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/7718db_2d824b07152b4e09aa4374db059160a4~mv2.png)
Tarih:
10 Haziran 2023 Cumartesi
Yer:
Permatürk Vakfı
Saat:
11:00
Ücret:
550 ₺
Bal KuÅŸu Çocuk Atölyesi, çocuklar ile doÄŸal dünya arasında derin bir baÄŸ kurmak ve onlara doÄŸaya karşı derin bir takdir ve saygı aşılamak için tasarlanmış dönüÅŸtürücü bir etkinliktir.
Bal KuÅŸu Çocuk Atölyesi, 4-7 yaÅŸ arası çocuklar ile doÄŸal dünya arasında derin bir baÄŸ kurmak ve onlara doÄŸaya karşı derin bir takdir ve saygı aşılamak için tasarlanmış dönüÅŸtürücü bir etkinliktir. Uzman eÄŸitmenler tarafından yönetilen bu atölye, çocukları erken yaÅŸlardan itibaren çevre ile bilinçli ve sürdürülebilir bir iliÅŸki geliÅŸtirmeleri için bilgi ve becerilerle güçlendirmeyi amaçlamaktadır.
​
Günümüzün hızla deÄŸiÅŸen dünyasında, çocukların doÄŸanın önemini ve hayatımızda oynadığı hayati rolü anlamaları çok önemlidir. Bu atölye, ilgi çekici etkinlikler, interaktif tartışmalar ve uygulamalı deneyimler aracılığıyla çocukları permakültür ilkeleriyle tanıştıracak ve onlara sürdürülebilir uygulamaları benimsemeleri için saÄŸlam bir temel saÄŸlayacaktır.
​
Katılımcılar, doÄŸanın harikalarını araÅŸtırarak ve varlığımızı zenginleÅŸtiren sayısız yolu keÅŸfederek bir keÅŸif yolculuÄŸuna çıkacaklar. Çocuklar, tüm canlıların birbirine baÄŸlılığını öÄŸrenerek, yaÅŸamın karmaşık ağına ve hassas dengesini korumanın önemine dair bir anlayış geliÅŸtireceklerdir.
![](https://static.wixstatic.com/media/7718db_2d824b07152b4e09aa4374db059160a4~mv2.png/v1/fill/w_91,h_95,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/7718db_2d824b07152b4e09aa4374db059160a4~mv2.png)
Bu atölyenin temel odak noktalarından biri toprakla uygulamalı etkileÅŸimdir. Çocuklar toprakla yakından çalışma fırsatı bulacak, ekim, yetiÅŸtirme ve hasat etmenin keyfini keÅŸfedeceklerdir. Bu deneyimler sayesinde toprağın hayat veren özellikleri ve yenileyici uygulamaların dönüÅŸtürücü gücü hakkında derin bir takdir geliÅŸtireceklerdir.
​
Bal KuÅŸu Çocuk Atölyesi aynı zamanda sürdürülebilir yeniden deÄŸerlendirme kültürünü de vurgulamaktadır. Ebeveynlerin de dahil olacağı bu eÄŸtimde çocuklar geleneksel uygulamaları sorgulamaya ve çevrenin korunmasına öncelik veren alternatif yaklaşımları keÅŸfetmeye teÅŸvik edilecektir. Dünyaya karşı sorumluluk duygusunu teÅŸvik ederek, katılımcılar kaynakları deÄŸerlendirmeyi ve yeniden kullanmayı öÄŸrenecek, atıkları azaltacak ve daha sürdürülebilir bir geleceÄŸe katkıda bulunacaklardır.
Çocuklar, bu atölyeye katılarak dünya görüÅŸlerini ÅŸekillendirecek ve çevrenin aktif koruyucuları olmaları için onlara ilham verecek çok deÄŸerli bilgiler edineceklerdir. Saygı, ÅŸefkat ve doÄŸal dünyaya dair derin bir anlayışa dayanan bir bilinç geliÅŸtirecekler. Özetle bu kurs, çocukları gezegenimizi korumak için ihtiyaç duydukları araçlarla donatmayı ve gelecek nesiller için insanlık ve doÄŸa arasında uyumlu bir birlikteliÄŸi teÅŸvik etmeyi amaçlamaktadır.
​
ÇocuÄŸunuza ömür boyu sürecek bir doÄŸa sevgisi ve sürdürülebilir yaÅŸama baÄŸlılık aşılamak için bu olaÄŸanüstü fırsatı kaçırmayın!
​
ÇocuÄŸunuzu bugün Bal KuÅŸu Çocuk Atölyesine kaydederek daha parlak, daha yeÅŸil bir geleceÄŸe doÄŸru yolculuÄŸunun baÅŸlamasına izin verin...
EÄŸitmenlerimiz
Orman Okulu Grup Liderleri:
Macide Işık, Ayşin Kahraman Tekin, Nil Aktop
![maci foto.jpg](https://static.wixstatic.com/media/b6c2d8_b0658ac08ad34251bd98cae615163682~mv2.jpg/v1/fill/w_54,h_52,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/maci%20foto.jpg)
Macide IÅžIK – Permakültür Tasarımcısı
Gazi Üniversitesi Çocuk GeliÅŸimi ve EÄŸitimi, Anaokulu ÖÄŸretmenliÄŸi
Bölümü Mezunu,
Okul Öncesi alanında çalışmalar yapmakta, çocuk kitapları yazarı, Orman Okulu Lideri, PDC EÄŸitmen ve Danışman
Permatürk Vakfı Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi
Çalıştığı kurumlarda Alternatif EÄŸitim ve DoÄŸa temelli yaklaşımı benimsemiÅŸ olup okul bahçelerinde birçok bahçe tasarım, iyileÅŸtirme projeleri aktif olarak yürütmekte, uygulamakta, danışmanlık yapmaktadır.
AyÅŸin Kahramantekin
​
Anadolu Üniversitesi Okulöncesi EÄŸitim ÖÄŸretmenliÄŸi Mezunu
Orman Okulu EÄŸitim Lideri
Meb.DoÄŸa EÄŸitici EÄŸitmeni
Ä°stanbul Milli EÄŸitim MüdürlüÄŸü DoÄŸa ve Fen Okulları Genel Koordinatörü
Çevre Dostu Okulllar EÄŸitim Sorumlusu
Köy yaÅŸam merkezleri genel koordinatörü
Doğa ve Fen Eğitimi Kitap yazarı
Stem EÄŸitici EÄŸitmeni
Biyomimikri Uzmanı
Birçok kongrede uygulamalı stem eÄŸitimi atölyesi yürürmüÅŸtür.
DoÄŸa Öncüleri projesi danışmanı ve genel koordinatörü
Okul Öncesi ÖÄŸretmeni ve Orman Okulları Grup Lideri Nil AKTOP, 1979 Sakarya doÄŸumludur. EÄŸitimini Sakarya Üniversitesi, Temel EÄŸitim Bölümü, Okul Öncesi ÖÄŸretmenliÄŸi üzerine tamamladıktan sonra ‘’ÇaÄŸdaÅŸ EÄŸitim Yaklaşımları ‘’ üzerine araÅŸtırmalar yapmış; Orman Anaokulları, DoÄŸa Temelli EÄŸitim, Reggio Emilia, Çiftlik Okulları ve bu eÄŸitim yaklaşımlarının erken çocukluk dönemine kattığı deÄŸerler ve geliÅŸim özelliklerine etkisi üzerine derinlemesine incelemelerde bulunmuÅŸ ve eÄŸitimlere katılmıştır.
DiÄŸer bir ilgi alanı olan ‘’Çocuklar ve Permakültür’’ üzerine araÅŸtırmalarına devam etmekte olup, DoÄŸa Temelli Okullar ve Çiftlik Okullarının ülkemizde yaygınlaÅŸabilmesi adına projeler yürütmektedir.