Permakültür Bahçeleri

COURSES

Belentepe Çiftliği

Doğa ile Ahenk İçinde Yaşam Eğitim Günleri

Belentepe Çiftliği kurucu ve Permatürk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Aksel tarafından hazırlanan 3 ayrı paketten oluşan Doğa ile Ahenk içinde Yaşam Eğitim Günleri 6 Ocak 2023’e kadar kayıt olacaklara Yılbaşına özel fiyat avantajlarıyla sunuluyor!

Belentepe Çiftliğinin yapmış olduğu eğitim günlerinden kazanılan gelirin yarısı Permatürk Vakfı’na bağışlanacaktır.

DJI_0112.JPG
Intro-to-Permaculture-Design.jpeg

Belentepe Çiftliği

Doğa ile Ahenk İçinde Yaşam Eğitim Günleri

01

Giriş Paketi

Permakültüre Giriş Kursu / Doğal Bahçecilik Kursu

03

02

Permakültürcü Paketi

Arazi Seçimi Kursu / Doğal Yapılara Giriş Kursu / Doğal Bahçecilik Kursu

Hepsi Dahil Paket

Permakültüre Giriş Kursu / Permakültür Tasarım Sertifika Kursu / Arazi Seçimi Kursu / Doğal Yapılara Giriş Kursu / Doğal Bahçecilik Kursu / Agroekolojiye Giriş Kursu / Permakültür Tasarım Uygulama Örnekleri

Permatürk Vakfı

Doğayla Ahenk İçinde

Sürdürülebilir Yaşama Giriş Online Eğitimi

DAİSY eğitimi son yüzyılda insan aktiviteleri nedeniyle yaşanan üstel artışlar, iklim değişikliği, gıda krizi, çevre kirliliği ve azalan biyoçeşitlilik gibi belirtilerle kendini gösteren temel problemleri açıklar. Ekolojik ayak izini düşürmek, döngüsel ekonomi, permakültür, bahçecilik, agroekolojik üretim, bitkilerde ve toprakta karbon depolamak gibi uygulanabilir bireysel ve toplumsal çözümleri anlatır.

cover daisy.jpg

Permatürk Vakfı

Bu Bahar Bahçenizi Birlikte Kuralım

Bahçeciliği, sürdürülebilir yaşama doğru atılacak ve çoklu faydalar sağlayacak en önemli ilk adım olarak görüyoruz. Balkonda, terasta, toprak olan her alanda kendi doğal gıdamızı, şifamızı üretebilir; organik atıklarımızı dönüştürebiliriz.

Bu eğitimde hiçbir zararlı kimyasal ilaç ve gübre kullanmadan, tamamen doğal yöntemlerle toprağı nasıl zengin tutacağımızı, nasıl bereketli bahçeler kurabileceğimizi, zararlılara/hastalıklara karşı bitkilerimizi doğal yöntemlerle nasıl koruyabileceğimizi anlatıyoruz.

Image by Zoe Schaeffer
Permakültür Bahçeciliği Eğitimi

Eğitim Sponsorumuz

JOTUN LOGO.png